niedziela, 20 stycznia 2013

ZOO w Oliwie

Po zwiedzeniu Kuźni Wodnej udaliśmy się do pobliskiego ZOO. Dojście do niego zajęło nam około 25 minut. W ogrodach zoologicznych oprócz biletu zazwyczaj dostaje się mapkę z zaznaczonymi wybiegami zwierząt, łatwo wtedy zaplanować zwiedzanie tak by nie pominąć żadnego zwierzaka, niestety w Oliwie takiego podręcznego planu ZOO nie było. Mimo wszystko zobaczyliśmy prawdopodobnie wszystkie zwierzaki . 

Gibbon czubaty

Gibbon czarny


Wielbłąd dwugarbny

Wybieg wielbłądów jednogarbnych był bardzo ciekawie zaaranżowany, wyglądał jak ich naturalne środowisko. Wielbłąd jednogarbny


Lama

Alpaka

Jak

Daniel płowy


Patas

Lutung Jawajski


Mandryl

Kangur rudyWalabia Benetta

Osioł


Pantera perska

Gepard

Kob liczi

Hipopotam nilowy

Mieliśmy również okazję zobaczyć stado surykatek z młodymi.Nawet w ZOO zawsze co najmniej jedna surykatka czuwa nad bezpieczeństwem stada i obserwuje uważnie  otoczenie, aby w razie zagrożenia nadać sygnał alarmowy.


Surykatki

Krokodyl kubański

Krokodyl nilowy

Kajman szerokopyski

Żółwie peloponeskie 

Pingwiny Tońce
(są jedynym gatunkiem pingwinów zamieszkującym Afrykę)


Miejsce godne polecenia, z dala od miejskiego zgiełku.
Cena biletu normalnego - 16 złotych

Adres
Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża
ul. Karwieńska 3
80-328 Gdańsk-Oliwa

Dla głodnych wiedzy:
Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku-Oliwie - www.zoo.gd.pl

Sprawdź na mapie

1 komentarz :

  1. Nie wiem czy to prawda, ale obiło mi się o uszy, że ZOO w Gdańsku jest największe (i najładniejsze) w całej Polsce :) Na razie nie mam porównania do innych polskich ogrodów zoologicznych (byłam tylko we Wrocławskim), ale gdański jest naprawdę spory.
    Przy zwiedzaniu Gdańska polecałabym Wam zajść do Parku Oliwskiego. Chociaż nie będzie on jeszcze tak piękny jak bywa latem :)

    OdpowiedzUsuń