sobota, 11 lipca 2009

W drogę!

Witamy!
Niniejszy blog jest opisem naszych wakacyjnych podróży. Pragniemy opisać ciekawe miejsca województwa świętokrzyskiego, Polski, Europy i świata. Zdecydowana większość mieszkańców Kielc nie zna urokliwych i przepieknych miejsc położonych na peryferiach Kielc bądź w sąsiednich miejscowościach....a jest co zwiedzać! Pustką świecą też portale turystyczne poświęcone naszemu województwu...wspominają tylko o najwiekszych atrakcjach regionu, pomijając prawdziwe perełki:(
Wiele ludzi twierdzi że aby podróżować i coś ciekawego zobaczyć należy mieć spore zaplecze finansowe - jest w tym ziarenko prawdy ale nie wielkie. Najważniejsze są chęci:) Dziś praktycznie każdy ma rower, samochód, komputer, dostęp do internetu...a to wystarczy aby odkrywać uroki świata. Samochód nie musi być z najwyższej półki... ważne żeby koła się kręciły;)
Pyt: Jak przygotowujemy się do podróży?
ODP: Jakbyśmy mieli wykonać jakąś misję szpiegowską;)... czyli najlepiej zacząć od zdjęć satelitarnych interesującego nas terenu. Najlepiej do tego nadaje się darmowy program Google Earth (z włączoną funkcją pokazywania zdjęć z serwisu Panoramio), bądź jego przeglądarkowy odpowiednik google maps. Wynajdujemy ciekawe miejsca w danym rejonie (pomocne są w tym fotki umieszczone na mapie) a Google Earth pomoże nam w doborze optymalnej trasy. Gdy już mamy zarys planu podróży drukujemy mapki, które doprowadzą nas do celu. Warto wydukować sobie widok "hybrydowy" i "mapa" tego samego miejsca najlepiej w kolorze:) Warto też wcześniej pogooglować..czasami interesujące informacje jak dotrzeć do celu znajdują się na forach, bądź blogach:) Oczywiscie mapa zakupiona w księgarni też się przyda...choćby do zaplanowania nieoczekiwanej zmiany trasy np ze względu na roboty drogowe. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby zakup sprzętu GPS...ale wierz nam...dośc dużą frajdę z podróży zapewnia jeżdżenie bez niego...gdyż wtedy błądząc gdzieś przypadkiem można odkryć naprawdę niesamowite miejsca!!!
No to w drogę!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz